środa, 29 kwietnia 2015

Metki robią furorę


Domowa wersja szmatki z metkami została przeżuta, wyciamciana, pooglądana z każdej strony, następnie zginęła śmiercią tragiczną- wypadła z wózka wprost do kratki ściekowej... Nie miała żadnych szans.Dało mi to do myślenia na tyle, że powstała szmatki wersja podróżna. Nie ma szans by mała oderwała ją od uchwytu wózka, a może bawić się nią ile tylko ma ochotę.

Aby zrobić swoją wersję, należy wymierzyć uchwyt swojego wózka, jego obwód i długość, następnie wyznaczyć, w którym miejscu mają znajdować się metki i odpowiednio wyciąć tkaninę. Założenie jest takie, że metki mają wychodzić z prostokąta tkaniny, a zapięcie z rzepa ma się znajdować po przeciwnej stronie, tak by maluch nie miał to niego dostępu. Do dzieła!

Potrzebujemy wyciąć jeden, większy prostokąt na spód i dwa mniejszej na wierzch (pomiędzy nimi będą wszyte metki).

Na zdjęciu widzimy wierzchnią stronę, która powstała z dwóch mniejszych prostokątów tkaniny. Tym razem mamy tu nie tylko metki, ale także gumkę, uchwyt na zabawki, mini wymionka i język. Ależ dzieci to lubią!

Po przyszyciu rzepa należy zszyć obie części i odwrócić całość na prawą stronę (szyjąc warto zostawić 5-cio centymetrowy otwór by móc przekręcić tkaninę).

Zabawka zamontowana, Oliwka zasypia teraz na spacerze z palcem zawieszonym na gumce- nowe przyzwyczajenie:)
Kasia

5 komentarzy:

  1. Ciekawe rozwiązanie :) nie wpadłabym na to :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Taka tam zabawka dla malucha, ale mimo że minęły już dwa miesiące odkąd ją zamontowałam- dalej jest to ulubiona spacerowa zabawka:)

      Usuń