sobota, 18 kwietnia 2015

Trochę dodatkówUwielbiam dziewczynki w opaskach na włosy, więc produkuję je w ilościach hurtowych. Niedługo będę musiała postarać się o specjalne pudełko, gdzie będę je trzymała, bo powolutku zaczynają wychodzić z szuflady;) Z niecierpliwością czekam na lato, gdy na głowie Małej, zamiast czapki, zagoszczą właśnie ozdoby.
Co przyda się do zrobienia opasek na włosy? Elastyczne koronki, w kilku kolorach, ozdobne kwiaty, filc, guziki i pistolet na gorący klej. Zaczynamy!

Pierwsza opaska przyda się na letnim weselu, na którym będziemy niedługo gościli.


Aby ją zrobić, wystarczy przykleić kwiaty do filcu, który następnie przyszyjemy do koronki, tak by skóra nie stykała się bezpośrednio z klejem.


Kolejna ozdoba to dopełnienie jeans'owych pantalonów:) Ma być prosta, opaska i kwiat z guziczkiem. Tylko tyle. Ale akurat przy niej się najwięcej napracowałam. Najpierw należy zszyć wzdłuż prostokąt wycięty z materiału i wywinąć go na prawą stronę, następnie wciągnąć do środka wąską gumkę. Aby stworzyć kwiatka trzeba wyciąć 8 większych kół i 4 mniejsze, po złożeniu każdego z nich dwa razy, przyszywamy je do filcowego kółka. W ostatnim kroku przymocowujemy kwiat do opaski i dodajemy guziczek.Tak się rozpędziłam, że zrobiłam jeszcze jedną, różową opaskę, na pewno znajdę dla niej odpowiedni moment.

Kasia


3 komentarze: