poniedziałek, 11 maja 2015

Worek szyję


Ostatnio sporo spaceruję, mam więc czas i okazję by obserwować ludzi. Kilka razy widziałam coś, co bardzo mi się spodobało i co było modne gdy byłam mała. Ucieszyłam się, że worki wróciły do łask (choć znając moje szczęście, to pewnie są już passé), mają prostą formę, są wygodne, nic tylko szyć!Potrzebne będą:
4 kawałki materiału o wymiarach 32 x 44 cm
3 m sznurka (2 x 1,5 m na jedno ramię)
karabińczyk
15 cm gumy
metalowe kółka, z zestawu zawierającego mechanizm mocujący


Pierwszą rzeczą, jaką musimy zrobić, jest zaszycie 4 cm długości pasków przy brzegach tkaniny, o szerokości 1 cm. Dzięki temu gdy skończymy szyć, w miejscach styku znajda się wyjścia tunelu na sznurek.


Szyty przeze mnie worek będzie składał się z dwóch warstw, oznacza to, że należy zszyć ze sobą po dwa prostokąty, pozostawiając jeden krótki brzeg wolny. Dodatkowo zależało mi na tym bym miała gzie przymocować klucze, by nie leżały w worku luzem. Do tego właśnie przyda się karabińczyk i guma, utworzą one swojego rodzaju smycz, która zostanie wszyta w wewnętrznej warstwie.


Dodatkowo należy pamiętać, by w wewnętrznej warstwie zostawić otwór, o szerokości około 10 cm, który następnie posłuży do odwrócenia worka na prawą stronę.

Gdy mamy już zszytą wewnętrzną i zewnętrzną część worka,  należy połączyć je ze sobą. Składamy ze sobą obie części, prawą stroną do siebie i szyjemy wzdłuż górnego otworu worka.


Po odwróceniu na prawą stronę, musimy przeszyć worek przy samej górnej krawędzi i w odległości 4 cm od krawędzi, dzięki czemu utworzymy tunel, w którym następnie znajdzie się sznurek.


Umieszczamy sznurek w tunelu (jeden sznurek o długości 1,5 m w jednym tunelu, drugi sznurek, w drugim tunelu), korzystając ze starej, dobrej metody:)


Aby móc zamocować sznurek na dole worka należy jeszcze nabić metalowe ringi. Najlepiej jest najpierw przeciąć materiał skalpelem i dopiero po tym mocować kółka. A teraz bierzemy młotek w dłoń i wyżywamy się, tłukąc nim w podstawkę mocującą.Worek skończony, jutro będzie miał swoją premierę na spacerze :D
Kasia

7 komentarzy:

 1. Bardzo fajny worek i podoba mi się materiał. Takie sympatyczne kropeczki:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja także zakochałam się w tych kropkach:) Pewnie wykorzystam ten kawałek materiału, który mi jeszcze pozostał, aż do ostatniej niteczki!

   Usuń
 2. Fajny :) Kiedyś spróbuję uszyć. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polecam, prosta sprawa. A jeżeli nie masz takich metalowych kółek, można sznurek wszyć między dwie warstwy materiały, tak na stałe.

   Usuń
 3. Piękny worek i chyba na prawdę prosty chociaż z moimi zdolnościami obawiam się, że taki prosty by nie był ;))) Nie omieszkam spróbować ;)

  OdpowiedzUsuń