środa, 7 listopada 2012

Oliwa z cukrem

Pamiętacie maseczkę z płatków owsianych, albo plasterki ogórka na twarzy? Kiedyś gdy w sklepach panowały pustki, a kosmetyki były wątpliwej jakości, stosowało się przecież właśnie takie sposoby! Z czasem jednak o nich zapomniałam, tylko jeden domowy kosmetyk króluje niezmiennie w mojej łazience: peeling cukrowy. Jest łatwy do zrobienia i przeważnie jesteśmy w stanie znaleźć w domu wszystkie składniki, a jest ich niewiele: cukier (obojętne jaki, biały lub brązowy) oliwka do ciała, a jeszcze lepiej oliwa z oliwek, jeżeli chcemy nadać peelingowi delikatny zapach możemy wykorzystać olejki eteryczne (2-3 krople w zupełności wystarczą).
Peeling cukrowy sprawdzi się świetnie, jeżeli macie delikatną lub suchą skórę, oliwka dodatkowo nawilża, więc nie trzeba tracić czasu na stosowanie balsamu do ciała.

Przygotowanie:
Macie w domu jakiś pusty słoik? Wystarczy, że umyjecie go dokładnie i wyparzycie. Jeszcze lepiej sprawdzają się małe słoiki z klamrą, takie małe weki, ale przecież nie będę szła po nie do piwnicy;)
Proporcje są proste, ale nie da się ich opisać wagowo, musicie po prostu wypełnić słoik cukrem i zalać go oliwą, a teraz wystarczy tylko wymieszać dokładnie i gotowe. Tak jak wspominałam, aby wasz peeling ładnie pachniał, wystarczy kilka kropli olejku eterycznego, ale jeżeli używacie takiego olejku jak ja (albo oliwki, takiej dla dzieci)- nie trzeba będzie nic robić- on nada peelingowi delikatny zapach.


Jeżeli zadbacie o ładne opakowanie słoiczka, ozdobicie go, a może nawet wydrukujecie etykietę- będzie świetnym prezentem dla kogoś bliskiego :)

2 komentarze:

  1. Kasiu jak długo coś takiego może stać??

    OdpowiedzUsuń
  2. W moje łazience nie stoi dłużej niż miesiąc, ale podejrzewam, że może wytrzymać o wiele dłużej!

    OdpowiedzUsuń